Projektując swoją przestrzeń zewnętrzną, chcesz stworzyć przestrzeń, która jest funkcjonalna, marzycielska i wyjątkowaMożesz osiągnąć wszystkie te rzeczy, utrzymując te kluczowe punkty w umyśle podczas projektowania ogrodu. Możesz stworzyć swoją idealną przestrzeń zewnętrzną przy odrobinie planowania i kreatywności. Dzięki tym pomysłom na pewno uda Ci się stworzyć przestrzeń, w której z przyjemnością będziesz spędzać czas.

Stwórz punkty centralne: Dlaczego i jak?

Możesz stworzyć punkty centralne w swoim ogrodzie na wiele różnych sposobów. Możesz posadzić drzewo w jaskrawym kolorze, dodać wodotrysk, powiesić hamak, dodać miejsce do siedzenia lub stworzyć miejsce na ognisko, ale nie rób wszystkich tych rzeczy naraz! Gdy masz zbyt wiele punktów centralnych, Twój ogród może wyglądać na zagracony i zajęty, a stworzenie relaksującej przestrzeni staje się trudne. Punktem centralnym może być szczególnie piękna roślina lub grupa roślin, które połączyłeś razem. Możesz również zdecydować się na uczynienie punktem centralnym czegoś, co już jest w Twoim ogrodzie. Jeśli masz drewniany pokład lub drewnianą bramę ogrodową, możesz pomalować je na jasny kolor, a to na pewno będzie punktem rozmów. Możesz również stworzyć punkt centralny poprzez stworzenie elementu z materiałów, które różnią się od tych, których użyłeś w innych miejscach w ogrodzie.

Wybierz swoje materiały i meble

  • Jeśli chcesz stworzyć ogród z materiałów, które są naturalne lub które już posiadasz, zrób to! Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na materiały, nie musisz też używać materiałów, które nie pasują do Twojego ogrodu.
  • Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny wygląd i nastrój, to możesz użyć nowoczesnych materiałów i mebli takie jak zestawy mebli ogrodowych z technorattanu, i mieć bardzo minimalny, elegancki wygląd w przestrzeni zewnętrznej. Jeśli masz bardziej tradycyjny ogród, możesz użyć tradycyjnych materiałów i mebli, i mieć bardziej tradycyjny wygląd w swoim ogrodzie.
  • Jeśli chcesz stworzyć tropikalną atmosferę, możesz użyć materiałów takich jak bambus, rattan, tkaniny lub materiały naturalne jak drewno, kamyki lub piasek.

Dodaj trochę ozdób do krajobrazu

  • Możesz użyć materiałów, które dodałeś do swojego ogrodu, takich jak drewno lub kamyki, lub możesz zdecydować się na bardziej nowoczesne materiały, takie jak beton, cegły lub metal.
  • Do ogrodu można dodać schody i ścieżki, które mogą być wykonane z tych samych materiałów, których używamy do tworzenia twardych krajobrazów. Alternatywnie można użyć innych materiałów, takich jak drewno na stopnie i płyty chodnikowe na ścieżki.
  • Można posadzić drzewa wokół ogrodu, mogą to być te same rośliny, które mamy w ogrodzie.

 

Autorka bloga