Najlepsze pomysły na piękny i uporządkowany ogród tej jesieniJesień to piękna pora roku, ale może być również stresująca dla ogrodników, którzy przygotowują swoje rośliny i ogrody do nadchodzących zimowych miesięcy. Zmieniając harmonogram podlewania, usuwając martwe liście i rośliny oraz dodając ściółkę lub materiały organiczne do grządek ogrodowych, możesz pomóc swoim roślinom przetrwać dłużej i wyglądać piękniej, gdy zbliża się jesień.

Dodaj mulcz do grządek ogrodowych

Gdy pogoda się ochładza, będziesz chciał dodać mulcz do grządek ogrodowych, aby pomóc zatrzymać wilgoć w glebie. Mulcz to organiczny materiał, który dodajesz do grządek ogrodowych, taki jak słoma, liście lub wióry drzewne. Ściółka jest korzystna dla zdrowia ogrodu, ponieważ pomaga zatrzymać wodę i ogranicza wzrost chwastów.

W zależności od tego, jaki rodzaj ściółki dodamy do ogrodu, z czasem ulegnie ona naturalnemu rozkładowi i stanie się źródłem składników odżywczych dla roślin. Wraz z chłodniejszą pogodą i zmniejszoną ilością światła słonecznego gleba w ogrodzie może zacząć szybciej wysychać. Dodając ściółkę do grządek ogrodowych, pomagasz dłużej utrzymać wilgoć w glebie, co może również zapobiec wczesnym uszkodzeniom spowodowanym przez mróz.

Dodaj organiczny materiał do swojego ogrodu

Niektóre rośliny w Twoim ogrodzie zakwitną i obumrą wraz z nastaniem chłodniejszej pogody. Możesz jednak przedłużyć życie i piękno niektórych roślin, dodając do grządek ogrodowych materiał organiczny. Kiedy rośliny obumierają, zaczynają się rozkładać i dodają do składników odżywczych w glebie. Rozkład trwa jednak długo i może być spowolniony przez niższe temperatury.

Możesz przyspieszyć rozkład martwych roślin, dodając do grządek ogrodowych materiały organiczne, takie jak mulcz lub kompost. Dodanie materiałów organicznych może pomóc w przyspieszeniu procesu rozkładu, dostarczając roślinom potrzebnych im składników odżywczych szybciej.

Drewniany domek narzędziowy

Podczas pracy w ogrodzie ważne jest, aby mieć podstawowe narzędzia pod ręką przez cały czas. Posiadanie domku narzędziowego, który pomieści wszystkie Twoje narzędzia ogrodnicze, znacznie ułatwi pracę. Dzięki domkowi narzędziowemu możesz trzymać cały sprzęt ogrodniczy w jednym miejscu i łatwo uzyskać do niego dostęp w razie potrzeby. Możesz również użyć domku na narzędzia jako miejsca pracy, abyś mógł pracować nad innymi projektami podczas gdy jesteś w ogrodzie. Domek narzędziowy to także świetny sposób na przechowywanie narzędzi, które nie są używane w ogrodzie w danym momencie. Możesz zachować je czyste i bezpieczne wewnątrz domku. Posiadanie domku na narzędzia sprawi, że ogrodnictwo będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Autorka bloga